Mealy bug

یکی از سرگرمی های جالب و لذت بخش به ویژه برای دوست داران طبیعت، پرورش و نگهداری کاکتوس هاست. دنیای این گیاهان زیبا سرشار از شگفتی است. در یکی از پست های چند سال پیش مطلبی راجع به کاکتوس ها نوشتم. از این پس هم سعی می کنم پست هایی با این موضوع داشته باشم. به ویژه اینکه در سایت های فارسی زبان جای بسیاری از مطالب خالیه و امیدوارم بتونم با انتشار مطالبی به افزایش  دانش عمومی و  حمایت از کاکتوس های خانگی کمک کنم.

در این پست درباره Mealy bug ها چندخطی می نویسم. حشرات کوچکی که گاهی به کابوس مجموعه داران تبدیل می شن. این حشرات در پایان فصل استراحت و خشکی خاک گلدان کاکتوس ها و گرم شدن هوا (مثل روزهای گرم بهمن ماه) معمولا شرایط مناسبی برای رشد و تکثیر پیدا می کنن و در صورت عدم کنترل می تونن گیاه  بزرگی رو از پا دربیارن.

حشره آردی نر

حشره نر (برگرفته از http://en.wikipedia.org)

 

شپشک آردی ماده

  حشره ماده (برگرفته از http://www.cactus-art.biz)

 

ادامه مطلب

 

/ 12 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی

ممنون از اطلاع رسانیتون تصمیم داشتم چند تا گلدون کاکتوس بخرم اما نگران نگهداریشون بودم چون کاکتوس هام همه خشک شدن.

یاسمین

سلام چه خبرا؟ خوبین؟ وبلاگتون خوب بود میخوام باهاتون تبادل لینک کنم اگه دوست دارید منو لینک کنید و تو وبلاگم بهم خبر بدین مرسی

پایگاه فرهنگی مذهبی علویون

آن که بر ظلم شب شدی پیروز در زمین و زمان خمینی بود سال ها رنج و غربت و سختی می کشیدی به جان خمینی بود آن که هم افتخار و عزت داد بر همه شیعیان خمینی بود آن که بودی یگانه دوران در تمام جهان خمینی بود آن که می زد شجاعتش فریاد بر سر دشمنان خمینی بود مانده در قلب ما همی یادش تا ابد جاودان خمینی بود سلام علیکم دهه فجر بر شما مبارکباد . وبلاگ زیبایی دارید . اگر امکان دارد ما را بانام پایگاه فرهنگی مذهبی علویون لینک کنید . خدانگهدار

مریم

سلام دوست عزیز مطلب جدیدتون رو خوندم امیدوارم موفق باشید با یکسری مطالب جالب و خواندنی بروز شدم من تو وبلاگم از همه چیز و از همه جا می نویسم و گاهی هم وبلاگ ها رو می خونم به وبلاگ من هم سری بزن موفق و موید باشید مریم

ممنونم از راهنمایی تون. ببخشید میشه توضیح بدین منظورتون از استراحت زمستانه چیه؟

پریسا

خیلی خیلی خیلی خیلی ازت ممنونم که بهم سر زدی. اما به حضور سبزتان بازم نیازمندیم. بدو که کلی مطلب جدید دارم

mobina

سلام خوبيد ؟استاد شما هميشه مطالبتون خوب و به روز اميدوارم هميشه موفق باشيد.دلم براي كلاساتون خيلي تنگ شده چون تنها كلاسهايي بود كه بار علمي برامون داشت.

سلام. میخواستم بپرسم برای کاکتوسی با سیستم ریشه ای ضعیف که ریشه ها به صورت ریشچه و خشک شده درامده و ظاهر آن هم حالت چروکیده دارد کاهش دفعات آبیاری و استراحت زمستانه باعث خشک شدن کاکتوس نمیشود؟

عباس محمدی

درود من تعداد زیادی کاکتوس 12- 10 ساله دارم. در زمستان ها آن ها را به داخل آپارتمان می آورم و هفته ای یک بار آب می دهم. تا به حال که به اشکال خاصی برنخورده ام. آیا بهتر است که به آن ها استراحت زمستانی بدهم؟

متاسفانه اسم و سن کاکتوس رو نمیدونم .کاکتوس هارو داخل آپارتمان نگه میدارم و هفته ای یکبار به انها آب میدهم. طی یک هفته اخیر برگهای جوانش هم چروکیده و برگهای نزدیک ریشه زرد رنگ شدن و حالت پلاسیدگی شدید تری دارند.