تخريب سرخه حصار ادامه دارد

در حاليكه به گفته مهندس قاسمي، از مسدولين فضاي سبز شهرداري منطقه ۱۳ تا كنون هيچ مجوزي براي قطع درخت در سرخه حصار صادر نشده ، همچنان قطع تدريجي درختان در سرخه حصار ادامه دارد .  پيمانكار ( قرارگاه خاتم الانبيا ) قطع درخت را انكار كرده و مي گويد قطع درختان ربطي به ما نداشته و ما زمين خالي را از شهرداري تحويل مي گيريم. مهندس قاسمي درختان قطع شده را محدود به تخريب اسفندماه 85 و انتقال كنده ها و تنه هاي بجامانده مي داند اما شواهد حكايت از آن دارد اين روزها درختان و درختچه ها تدريجا قطع شده و با نيسانهاي حمل زباله شهرداري از محل خارج مي شوند . همچنين تعداد زيادي از درختان در اثر تردد ماشينهاي سنگين صدمه ديده اند .

-بقاياي درختان قطع شده - شهريور 86

-

انتقال درختان قطع شده - سرخه حصار - شهريور86

سال گذشته شهرداري منطقه 13 پس از تجمع حاميان محيط زيست گفته بود كه به جز تعداد انگشت شماري از درختان كاج و آنهم با طي مراحل قانوني، درخت ديگري در سرخه حصار قطع نخواهد شد اما گفته يكي از پرسنل اداره برق حاضر در محل حكايت از آن دارد كه در كش و قوسهاي فراوان چندين مرتبه طرح تقاطع غير همسطح تهرانپارس-اسبدواني تغيير كرده و بنابر آخرين تصميمها سطح تخريب جنگل گسترده خواهد بود . 

لازم به ذكر است احداث تقاطع غير همسطح در اين نقطه دستاورد مثبتي محسوب مي شود اما نحوه عمل تا کنون چنان بوده که به نظر می رسد مدیر و مجری به جنگل بعنوان یک عامل محدود کننده و اینکه هر گونه عملیاتی با حداقل صدمات به جنگل صورت گیرد عقیده ندارند .

/ 8 نظر / 18 بازدید
چنگلبان

اين روش اوناست که انکار کنند. بگويند مسول فلان کار کس ديگری بود. کارشون رو توجيه کنند يا اينکه بگويند درخت کاج ! بود. اما فکر می کنم روش تو هم بايد اين باشه که حرف هايی که در يک فضای آلوده بيان می شوند رو افشا کنی. پس زنده باد

گرگ خاکستری

چی؟ درخت؟ کو؟ کجا؟ من که چيزی نديدم! هان!‌اينارو می گی؟ اينا که يه مشت بوته بيشتر نيستن. نگران نباش. خودم ده برابرشو می کارم.

علی

می بينم که به چه کنم چه کنم افتادی؟ يه مشت علاف و بيکارين به خدا.

هومن

آره نگرانم از اين وضعيت اين بی سر و سامانی آزارم می دهد اما می بينيم که آخر بازی کدام انديشه برنده س . تا اون موقع خوش باش علی جان !

اسماعيلی

من هم از دیدن وبلاگتون خوش وقتم. احساس می کنم حساسیت های زیست محیطی همه ما داره بالا می ره و این جای خوشحالیه

ماری

سلام. تبريک ميگم دکترا قبول شدين< البته يه کم دير شد> ان شا الله موفق باشيد

حسام الدين

درود بر شما هومن جان. واقعاْ چه بايد کرد ؟؟؟؟؟

طراحی با طبيعت

درسته که وضع محيط زيست حال و روز خوشی برای ما نگذاشته ولی قبوليتون رو تبريک می گم .. اميدوارم اشخاصی چون شما روزی در سکان باشند